Czech Rise Up - Chytrá opatření proti COVID-19 nabízí dotace pro firmy a start-upy

Dotační program Czech Rise Up je zaměřený na podnikatele a firmy, které chtějí pomoci v boji proti koronavirové nákaze COVID-19 a jejímu dalšímu šíření.

Vláda na tyto účely vyhradila 200 milionů Kč, které rozdělí žadatelům z řad firem. Program zaštiťuje Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO).

Na svůj projekt můžete získat až 5 milionů Kč (minimální výše dotace je 500 tisíc Kč). Doba realizace projektu a s tím související podpora je stanovena až na 2 roky. 

 

Jaké projekty mají nárok na dotaci?

Vláda chce podpořit zejména firmy a jejich projekty či opatření, u kterých dotace napomůže k jejich rychlému zavedení do praxe a zapojení do boje s infekcí.

Dotace má urychlit uvedení již dostupných technologií na trh či do terénu, ale může napomoci i rychlému dokončení vývoje technologií či zdravotnických pomůcek v poslední fázi vývoje. 

Prioritně půjde o financování nákladů potřebných pro výrobu zdravotnických potřeb, ale třeba i zavádění software. Projekty mohou mít medicínskou i nemedicínskou povahu.

 

Konkrétní příklady podporovaných řešení

  • respirátor vytisknutelný na 3D tiskárně,

  • nový plicní ventilátor,

  • aplikace usnadňující logistiku.

 

Jednejte rychle

Pokud chcete získat dotace z dotačního programu Czech Rise Up - Chytrá opatření proti COVID-19, doporučujeme jednat rychle. MPO přijímá žádosti od 2. dubna 2020.

Chcete-li mít jistotu, zda má Váš projektový záměr šanci, zavolejte nám ještě dnes na tel. +420 777 705 395 Rádi Vám poradíme a pomůžeme s žádostí o dotaci.

 

Podrobné informace o programu najdete v jeho popise